

Водянка яєчка – це затримка серозних виділень між оболонками. Спостерігають наступні види водянки:
- Природжений – частіше виникає в дитячому віці;
- Набутий – варіант, виникнення якого можливо в будь-якому віці.
Причини, що провокують природжений процес
Основними причинами є патології формування організму у внутрішньоутробний період. Обумовлені опусканням яєчка в мошонку по паховому каналу і захопленням ділянки черевної порожнини, так званим вагінальним відростком. Поступово цей простір в нормі заростає. В окремих ситуаціях цей процес порушується. Відбувається закидання рідкого вмісту з черевної порожнини з виникненням патології. В основному рідина розсмоктується самостійно і операції не потрібно.
Причини, що провокують хронічну форму
- наслідки гострої і хронічної форми захворювань промежини запального характеру;
- різні види травмування зони промежини і мошонки;
- порушення відтоку лімфи;
- реактивні варіанти водянки спостерігаються в разі перекручення яєчок або запальних процесах як в яєчках, так і в близько розташованих органах.
Різні форми гідроцеле
- гостра форма;
- хронічний характер;
- гематоцеле – крововиливи в порожнину гідроцеле;
- пиоцеле – патологія, що супроводжується нагноєнням.
Симптоматика і постановка діагнозу
Розвиток водянки відбувається досить повільно, тому зазвичай больові відчуття повністю відсутні. Іноді гідроцеле має змінний характер – зі зменшенням або збільшенням кількості рідини. Шляхом пальпування можна прощупати грушеобразне ущільнення з досить плотним вмістом, що звисає потовщенням вниз. Порожнина з рідким вмістом може значно варіювати в розмірі і збільшуватися до обсягів середнього м’ячика. Діагноз встановлюється після ультразвукової діагностики.

Види операцій з лікування гідроцеле
- Операція Вінкельмана здійснюється шляхом видалення оболонок яєчка, вивертання навиворіт і зшиванням, що запобігає розвитку подальшого процесу з накопиченням рідини;
- Хірургічне втручання за методом Бергмана проводиться шляхом видалення частини власних оболонок яєчка з подальшим зшиванням тканин.
Особливості відновлювального періоду
Після проведення даної операції, ваша мошонка прийме звичайний вид. Нагадувати про маніпуляції буде тільки невеличкий шов. У післяопераційний період не потрібно проведення особливої реабілітації: призначається прийом антибактеріальних препаратів з носінням спеціальної підтримуючої білизни, або бандажа.
Виникнення больових відчуттів носить нетривалий характер і більше пов’язане з вимиванням анестетиків з організму. Можуть бути призначені знеболюючі препарати. Після операції буде накладена стерильна пов’язка. У разі накладення швів кетгутом, вони розсмокчуться самостійно. У випадку з іншими шовними матеріалами, їх знімемо на 7-9-й день. Головне – точно дотримуватися всіх порад лікаря і успіх одужання вам забезпечений.
- деякий час може бути рекомендований постільний режим;
- забороняється приймати гарячі ванни – тільки душ;
- відсутність фізичних навантажень і статевої активності протягом місяця з поступовим, але не форсованим початком всіх видів навантаження;
- бажано носіння спеціальної нижньої білизни або бандажа;
- легке харчування для полегшення дефекації.
Будь-які ускладнення після подібної операції сьогодні зустрічаються досить рідко.
Отправить ответ